W PiS wojna i kłótnia o stanowiska a PSL przystępuje do ofensywy legislacyjnej.

W czasie gdy PiS, Solidarna Polska i Polska Razem się kłócą i wyrywają kolejne stanowiska, u ludowców praca wre. Już jutro, w miejscu bardzo symbolicznym dla ruchu ludowego, bo w Wierzchosławicach, gdzie urodził się Wincenty Witos, zapowiadane jest ogłoszenie pakietu ustaw oraz kandydat PSL na prezydenta.

Wśród szykowanych przez ludowców rozwiązań są między innymi pakiety ustaw ograniczających biurokrację, zmniejszających podatki i obciążenia na rzecz budżetu państwa, rozwiązania wspierające edukację, w tym lekki cyfrowy tornister i narzędzia dla nauczycieli, rozwiązania proekologiczne obniżające koszty produkcji prądu w Polsce i wyższa emerytura.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Zostaną ogłoszone w czasie posiedzenia Rady Naczelnej PSL. To jednak nie koniec. Podczas, gdy szanse Andrzeja Dudy na reelekcję zmalały praktycznie do zera a PO nie potrafi wyłonić kandydata na prezydenta, ludowcy zaprezentują swoją kandydaturę i oficjalnie rozpoczną prezydencką kampanię wyborczą.

PSL zapowiada też otwarcie na kolejne środowiska a w Sejmie już teraz mówi się o kilku głośnych transferach.

źródło: Twitter