Kaczyński zostanie odsunięty od władzy? Władze PiS obawiają się spisku w partii

To spisek, mający na celu odsunięcie Jarosława Kaczyńskiego od władzy. Takie opinie pojawiają się ostatnio na Nowogrodzkiej, gdy analizowana jest sprawa Mariana Banasia. Błyskotliwa kariera ministra finansów a dzisiaj szefa NIK jest bezprecedensowa. I w głowach polityków rodzi się jedno pytanie: kto za tym wszystkim stoi. Podejrzenia padają na najbliższych koalicjantów, bo chętnych do przejęcia władzy w PiS jest co najmniej kilku.

Wygląda na to, że głównym podejrzanym jest dzisiaj Zbigniew Ziobro. To on dysponuje władzą, która budzi zazdrość w PiS. Jego posłowie są zdyscyplinowani a on sam ma bardzo dobre kontakty we wszystkich środowiskach, które popierają PiS. Pomysł, by wprowadzić na szczyty władzy swojego rodzaju konia trojańskiego, który obali Kaczyńskiego, mógł wyjść z tego środowiska. Ale to tylko spekulacje.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Kaczyński jeszcze bardziej niż Ziobry może obawiać się swoich najbliższych współpracowników. Zbyt dobrze zna historię, by zapomnieć o losach dziesiątek władców zdradzonych przez najbardziej zaufane osoby. Na krótkiej liście podejrzanych jest więc zapewne więcej nazwisk.

Jedno jest pewne, Banaś i operacja przybiły Kaczyńskiego. Nieuchronnie zbliża się moment, gdy straci władzę.

“Jarosław Kaczyński ma być całą sytuacją załamany i ma szukać winnych, przede wszystkim osoby, które podsunęła mu Banasia. – Bo w tyle głowy pojawia mu się spiskowa teoria, że wytypowanie Banasia na szefa NIK było elementem sabotażu w PiS – twierdzi rozmówca” – napisał jeden z tygodników…

źródło: Twitter