[Counter-Box id="1"]

Niemiec płakał jak sprzedawał.

Niemiecki koncern Bauer sprzedaje związany z radiem RMF portal Interia – ustalił „Puls Biznesu”. To ruch wyprzedzający ustawę dekoncentracyjną, która zmusi zagranicznych wydawców do sprzedaży części mediów.

Reklamy

Nieoficjalnie mówi się, że portal ma paść łupem którejś z państwowych spółek. W alternatywnym scenariuszu, kupiony zostanie „na słupa”, czyli rękami związanych i kontrolowanych przez PiS mediów, a pieniądze na operację zapewnią „przyjazne” kredyty w państwowych bankach.

Podobne rozwiązanie było testowane podczas sprzedaży Radia Zet. Wówczas przed braćmi Karnowskimi warszawską rozgłośnię uratowała Agora, a od przejęcia Zetka stała się jednym z najpopularniejszych i najbardziej cytowanych stacji w Polsce.

Jednak na sprzedaży Interii wyprzedaż Bauera może się nie skończyć. W myśl ustawy dekoncentracyjnej Niemcy będą musieli zrezygnować nie tylko z portalu, ale również i z krakowskiego radia RMF lub prasy. Ponieważ prasa przynosi Bauerowi większe zyski i nie kuje PiS tak mocno, jak patrzące jej na ręce radio RMF, możliwe, że Niemcy będą zmuszeni do sprzedaży też rozgłośni.

Źródło: Puls Biznesu / Wirtualne Media

Poprzedni artykułPiS straci prezydenta? Kandydaci opozycji mają razem już 57 proc. [Sondaż]
Następny artykułPorażka rządowego programu Autobus Plus