Miliony ludzi w całej Polsce wsparły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ofiarność Polaków była ogromna, zebrano rekordową kwotę ponad 100 milionów złotych. Wsparcie WOŚP było w tym roku czymś więcej, niż tylko pomocą. Było też deklaracją przynależności do społeczeństwa, człowieczeństwa i niezgody na nienawiść.

Serduszko WOŚP, pokazujące humanitaryzm i dające poczucie przynależności do wspólnoty, stało się zakazane w mediach publicznych. To najlepiej pokazuje intencje tego obrzydliwego układu. Wrzucenie kilku złotych do puszki staje się więc symbolicznym gestem sprzeciwu, wobec tak niegodnych ludzi i metod.

Reklamy

W sieci pojawiły się też poruszające zdjęcia ze stolicy. Uczestnicy finału WOŚP rozpostarli gigantyczną australijską flagę, w geście solidarności z dotkniętą katastrofą Australią. Gest ten został zauważony na całym świecie. A my przypominamy, że trwa akcja pomocy Australii – polscy strażacy zbierają pieniądze na wsparcie poszkodowanych. Do tej pory akcję wsparło blisko 11 tysięcy osób.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułPrezydenta Adamowicza zabiły złe słowa. Nóż tylko wykonał
Następny artykułZnowu wpadka? Andrzej Duda wspomina zmarłego lobbystę, który brał pieniądze od koncernów tytoniowych