Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 1 stycznia 2020 roku zmarł Festiwal Piosenki Żeglarskiej Kopyść, przeżywszy 40 lat. Wszystkim bliskim i rodzinie Kopyści składamy najszczersze kondolencje i wyrazy smutku napisali organizatorzy festiwalu. Kto jest winny odwołania festiwalu? Jarosław Kaczyński a właściwie polityka jego ugrupowania, która doprowadziła do zubożenia samorządów. Piszą o tym organizatorzy na swojej stronie facebookowe.

„Plany organizacji XXXVI Festiwalu Piosenki Żeglarskiej KOPYŚĆ’2020 legły w gruzach.
Dotacja przyznana na organizację festiwalu przez Miasto Białystok prawie dwukrotnie niższa niż w ubiegłych latach nie daje możliwości przeprowadzenia festiwalu w 2020 roku.
Wiemy wszyscy, że dobra zmiana spowodowała, że samorządy w swoich budżetach zmniejszyły znacznie finansowe wsparcie imprez kulturalnych. Przy rosnących kosztach organizacji festiwalu, nie uda się zdobyć od naszych Sponsorów o tyle większej kwoty wsparcia finansowego, aby móc sfinansować przeprowadzenie Festiwalu Kopyść’2020. Pozostał ból, żal i wielkie rozczarowanie po kolejnej przegranej bitwie kultury z polityką. Do zobaczenia na morzach, oceanach i jeziorach” napisała Elżbieta Mińko – Dyrektor Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść.

Reklamy

Rząd PiS nałożył na samorządy nowe wydatki, co spowodowało zapaść w budżetach. Z tego powodu nie ma pieniędzy na wiele ważnych aktywności społecznych i kulturalnych.

źródło: Facebook festiwalu

 

 

Poprzedni artykułCzemu oni tak kłamią? Poseł PiS w oburzający sposób tłumaczy gwałtowne podwyżki cen!
Następny artykułRadość Putina! Za rządów PiS Polska sprowadziła 36 mln ton węgla z Rosji