Schowany na czas kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Nie wypowiada się zbyt aktywnie publicznie. Ale Polacy pamiętają o Antonim Macierewiczu. Głosowanie na Dudę to także głosowanie na to, by Macierewicz pozostał przy władzy. A przecież krytykował go nawet Lech Kaczyński!

„Antoni Macierewicz ma jedną przypadłość: nie odróżnia swoich interpretacji od faktów, a tez publicystycznych od twardych dowodów” – mówił nieoficjalnie Lech Kaczyński w czasie wywiadu dla magazynu Wprost, którzy przeprowadzał Marcin Dzierżanowski w 2007 roku. W wersji autoryzowanej, która ukazała się drukiem, użył bardziej oględnych słów: „Antoni Macierewicz czasami formułuje tezy zbyt daleko idące w stosunku do faktów, którymi dysponuje. Mówię mu to w twarz, więc mogę powtórzyć publicznie”.

Reklamy

Dzisiaj te słowa brzmią zupełnie inaczej – po 10 latach opowieści o Smoleńsku Macierewicz stracił dla wielu osób w środowisku PiS wiarygodność. Nie odzyskano też wraku Tupolewa, mimo, że bardzo dużo się o tym mówiło w czasie poprzedniej kampanii wyborczej.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułDoją kierowców ile wlezie! Czemu paliwo jest nadal takie drogie?
Następny artykułOdwołali go za nieprawidłowości w ABW, Duda mianował go do zarządu NBP!?