21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieWybory już w marcu? W PiS narasta wrzenie, koalicja trzeszczy w posadach

Wybory już w marcu? W PiS narasta wrzenie, koalicja trzeszczy w posadach

Nowy rząd jeszcze oficjalnie nie powstał a tu okazuje się, że może za moment upaść. Jarosław Kaczyński ma coraz większe obawy wobec Zbigniewa Ziobro a ilość haków, które miał zgromadzić minister sprawiedliwości, może być duża.

Sytuacja Kaczyńskiego jest więc bardzo trudna. Jedynym wyjściem mogą okazać się wcześniejsze wybory. Niedopuszczenie na listy ludzi z Solidarnej Polski i zmarginalizowanie Porozumienia są okazją do wyjścia z trudnej sytuacji. Pozbycie się Ziobry poprzez wybory jest bardzo kuszącą perspektywą i Kaczyński może chcieć z niej skorzystać.

Reklamy

Sam prezes PiS gubi się już bowiem w polityce i wcale mu się nie pali do wejścia do rządu. Jego rolą będzie pilnowanie Ziobry a skojarzenia z komitetem bezpieczeństwa wszyscy mają jak najgorsze. Wygląda to bowiem trochę tak, jakby politycy musieli cały czas się pilnować. Sytuację Kaczyńskiego utrudniają fatalne notowania Morawieckiego wewnątrz samego PiS. Negatywne opinie o nim są szeroko kolportowane przez ludzi niechętnych.

PiS boryka się również z grupą niesubordynowanych posłów – wśród w nich wielu zasłużonych działaczy, których utrata będzie wielkim problemem dla prezesa.

Ile przetrwa rząd? 3-4 miesiące? A może w ogóle nie zacznie funkcjonować? Przekonamy się już wkrótce.

Musisz o tym wiedzieć!