24 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSKoryto Plus dla znajomych Kaczyńskiego. Dla prezesa tylko spanie do południa

Koryto Plus dla znajomych Kaczyńskiego. Dla prezesa tylko spanie do południa

Kaczyński dba o swoich

Reklamy

Emeryci sączący drinki pod palmami w tropikach? To całkiem realna perspektywa dla grona przyjaciół Kaczyńskiego, którzy są z nim blisko od czasów Porozumienia Centrum. W ostatnich zaś latach – tuż przed emeryturą lub już na emeryturze – zarabiają ogromne pieniądze w państwowych instytucjach i spółkach

Od 6 października 2020 roku Kaczyński nie jest już tylko „szeregowym posłem PiS”, lecz wicepremierem rządu. Wkrótce ma zostać także szefem rządowego komitetu ds. bezpieczeństwa.

Obie funkcje są czysto polityczne. Mają służyć stabilizacji prawicowej koalicji, wstrząsanej ostatnio walkami o wpływy i przyszłą schedę po Kaczyńskim. Nieoficjalnie wiadomo, że zakres obowiązków związanych z tymi funkcjami zostanie dopasowany do przyzwyczajeń prezesa PiS (legendarna niechęć do wczesnego wstawania) i jego możliwości fizycznych.

Ostatnio latach Kaczyński miał sporo problemów ze zdrowiem i często przebywał na zwolnieniu lekarskim. W ubiegłej kadencji ze 179 dni posiedzeń Sejmu opuścił aż 43. W części pozostałych uczestniczył tylko przez krótki czas. Przez 4 lata z mównicy zabrał głos zaledwie 27 razy – co trzeci raz poza punktami porządku obrad. Nie przeciążał się też innymi obowiązkami parlamentarnymi – był członkiem tylko jednej komisji (ds. łączności Polaków z zagranicą) i tylko jednego zespołu parlamentarnego (tradycji i żołnierzy wyklętych).

Źródło: oko.press

Musisz o tym wiedzieć!