Rząd PiS będzie dzielił Polaków. Niezaszczepieni będą dyskryminowani

Szczegóły Narodowego Programu Szczepień

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Narodowy Program Szczepień, jednocześnie zapowiada dobrowolność szczepień, a z drugiej strony przymus pośredni, de facto kary dla obywateli i segregację sanitarną. – Nie będzie obowiązku szczepień – zapewnia od blisko miesiąca minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jednocześnie w opublikowanym dziś programie dowiadujemy się, iż rząd szykuje wprowadzenie „statusu osoby zaszczepionej”. – Przyjęcie szczepionki będzie potwierdzony przez specjalny system i będzie umożliwiał weryfikację zaszczepienia – czytamy. Szczepienia mają być potwierdzane poprzez kod QR albo zaświadczenie, jeżeli ktoś nie ma aplikacji mobilnych.

Taka karta szczepień, jaką do tej pory dostawały np. psy, będzie uprawniała do częściowego powrotu do normalności. O co chodzi? Osoby zaszczepione:

– będą mogły bez dodatkowych testów korzystać z usług zdrowotnych w publicznej służbie zdrowia ;
– nie będą uwzględniane w limitach dotyczących spotkań towarzyskich ;
– nie będą musiały odbywać kwarantanny w wypadku kontaktu z osobą zakażoną.

Karami wg narodowego programu szczepień dla osób niezaszczepionych będzie:

– utrudniony dostęp do usług publicznej służby zdrowia ;
– ograniczenie możliwości spotkań z rodziną czy znajomymi ;
– areszt domowy w przypadku kontaktu z osobą zakażoną.

Źródło: nczas.com