Dość bezprawnych działań policji! Dzisiaj wielka demonstracja w Rybniku

Po wczorajszej nielegalnej i kompletnie bezprawnej akcji policji atmosfera w Rybniku wrze. Tysiące ludzi umawiają się na protest przez komendą policji w tym mieście. Wzburzenie wywołał m.in. fakt strzelania z broni gładkolufowej do ludzi oraz pobicie jednej z klientek.

“Nie możemy dopuścić aby festiwal bezprawia trwał dalej. Tym razem my prosimy Was o pomoc. O godzinie 16 spotkajmy się wszyscy pod komendą miejską policji w Rybniku aby zaprotestować wobec nielegalnych i brutalnych działań policji oraz w geście solidarności z osobami które zostały zatrzymane tej nocy. Jedzie już do nas Michał Wojciechowski – Ponad Podziałami oraz media z całej Polski. Nie możemy dopuścić do tego aby ta sprawa została zamieciona pod dywan! Nas jest więcej niż ich” – napisali właściciele klubu Face2Face, na który policja przypuściła wczoraj szturm.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


https://www.facebook.com/Face2FaceRybnik/posts/1085183111895029

“Mam nadzieję że odpowiedzą za to a w szczególności misiek który pobił pałka teleskopowa dziewczynę która gdy zobaczyła biegnące białe kaski zaczęła uciekać a chuj na glebę i zaczął okładać ją pałka po nogach i plecach nie muszę mówić jak nogi wyglądały zabrała ja karetką” – napisał jeden z internautów.

https://www.facebook.com/Face2FaceRybnik/posts/1085391681874172

Funkcjonariusze, którzy wydali rozkaz do tych działań oraz wszyscy uczestniczący w nich policjanci mogą zostać oskarżeni o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków oraz doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Niewykluczone są pozwy cywilne wobec bezprawnie działających osób.

https://www.facebook.com/Face2FaceRybnik/posts/1085426461870694