Opłaca się być na posyłki PiS. Żona Jakimowicza z posadą w NBP

Katarzyna Sykson-Jakimowicz znalazła zatrudnienie w Narodowym Banku Polskim niedługo po tym, jak Jakimowicz zyskał sławę w telewizji publicznej i zaczął “wychwalać obecną władzę”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tygodnik “Polityka” utrzymuje, że informację potwierdził w trzech niezależnych źródłach, choć samo NBP jej nie potwierdziło, powołując się na RODO. Jakimowicz ironicznie odniósł się do doniesień “Polityki”, ale nie zdementował samej informacji o tym, że jego żona pracuje w TVP.

Informacje te miało potwierdzić dziennikarzom tygodnika kilka osób z otoczenia Jakimowicza. Wirtualna Polska skontaktowała się z Jakimowiczem, żeby zapytać o te doniesienia. Ten miał odpowiedzieć: – Proszę się puknąć w głowę.

Na pytanie, do kogo kieruje te słowa, wskazał informatora “Polityki”. Dodał też ironicznie: – Pani mi bardzo ładną rzodkiewkę sprzedała wczoraj w sklepie, sama mi ją wybierała, a wybrała ją dlatego, że ja pracuję w TVP. To wszystko, co mam do powiedzenia.

Źródło: onet.pl, Polityka, Wirtualna Polska