Skandaliczna wypowiedź, Mariusz Ciarka z policji do natychmiastowej dymisji. Za brak znajomości prawa!

Dla nas nie ulega wątpliwości, że te przepisy trzeba interpretować ROZSZERZAJĄCO, czyli zakaz organizowania należy rozumieć również jako zakaz uczestnictwa – powiedział inspektor Mariusz Ciarka. Tyle, że jest to nieprawda a inspektor powinien zostać natychmiast zwolniony z Policji za wprowadzanie Polek i Polaków w błąd.

Naczelną zasadą prawa w Polsce jest bowiem to, że władza i organy państwowe działają w granicach prawa. Mogą robić wyłącznie to, co jest dozwolone w przepisach i nic więcej. Żaden organ a w szczególności Policja, nie ma prawa traktować swoich uprawnień czy prawa rozszerzająco. Jest to przestępstwo, które podlega penalizacji czyli karze zgodnie z artykułem 231 kodeksu karnego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wypowiedź Ciarki obrazuje pewien bardzo szkodliwy i przede wszystkim niezgodny z prawem proces myślowy aktualnej władzy – że wszystko im wolno.

Otóż nie panie Ciarka. Nie wolno panu ani żadnemu funkcjonariuszowi policji traktować rozszerzająco prawa. Są na to wyroki sądów, są zapisy ustaw, jest konstytucja. Jeśli pan tego nie wie, to proszę jeszcze dzisiaj pożegnać się z mundurem i zająć konserwacją powierzchni płaskich, o ile ma pan ku temu kwalifikacje – bo znajomość prawa jest u pana dyskwalifikująca.