Dla nas nie ulega wątpliwości, że te przepisy trzeba interpretować ROZSZERZAJĄCO, czyli zakaz organizowania należy rozumieć również jako zakaz uczestnictwa – powiedział inspektor Mariusz Ciarka. Tyle, że jest to nieprawda a inspektor powinien zostać natychmiast zwolniony z Policji za wprowadzanie Polek i Polaków w błąd.

Naczelną zasadą prawa w Polsce jest bowiem to, że władza i organy państwowe działają w granicach prawa. Mogą robić wyłącznie to, co jest dozwolone w przepisach i nic więcej. Żaden organ a w szczególności Policja, nie ma prawa traktować swoich uprawnień czy prawa rozszerzająco. Jest to przestępstwo, które podlega penalizacji czyli karze zgodnie z artykułem 231 kodeksu karnego.

Wypowiedź Ciarki obrazuje pewien bardzo szkodliwy i przede wszystkim niezgodny z prawem proces myślowy aktualnej władzy – że wszystko im wolno.

Reklamy

Otóż nie panie Ciarka. Nie wolno panu ani żadnemu funkcjonariuszowi policji traktować rozszerzająco prawa. Są na to wyroki sądów, są zapisy ustaw, jest konstytucja. Jeśli pan tego nie wie, to proszę jeszcze dzisiaj pożegnać się z mundurem i zająć konserwacją powierzchni płaskich, o ile ma pan ku temu kwalifikacje – bo znajomość prawa jest u pana dyskwalifikująca. 

 

Poprzedni artykułBardzo niebezpieczna akcja kościoła w Wejherowie
Następny artykułPiS stale traci poparcie. Giertych wieszczy, że za dwa miesiące spadnie poniżej Hołowni i Platformy