Czy za Cieszyńskim stoją służby specjalne? 40 miliardów do wydania

Wiecie ile pieniędzy z Polskiego Ładu zostało przeznaczonych na cyfryzację Polski? 40 miliardów złotych. Już wiecie dlaczego Cieszyński wraca do rządu PiS? – pyta jeden z internautów.

Komentarz ten jest niezwykle trafny. Cieszyński był zamieszany w zakupy sprzętu medycznego, które okazały się fiaskiem. Jednak swojego rodzaju świadectwa moralności udzielił mu niespodziewanie Jarosław Kaczyński. Sprawa respiratorów okazała się operacją finansowania służb specjalnych, co ujawnił poseł Porozumienia, Andrzej Sośnierz.
Powrót Cieszyńskiego wygląda więc na kolejną ustawkę służb, na kolejne finansowanie – komentują internauci. Warto więc postawić sobie pytanie: czy w tym kraju naprawdę nie można normalnie finansować operacji specjalnych czy może za Cieszyńskim kryje się coś więcej, niż tylko cyfryzacja. Bo bardzo wiele na to wskazuje.
Żaden normalny premier nie powołałby na stanowiska ministra człowieka, wobec którego istnieją tak poważne wątpliwości, jakie ujawniono po operacji zakupów w Ministerstwie Zdrowia.