Dariusz Kurzawa, poseł PSL, zwraca uwagę że w związku z sytuacją w Afganistanie bezpieczeństwo Polski może być zagrożone. Chodzi m.in. o ewentualne ataki terrorystyczne. W takiej sytuacji powinniśmy jak najbliżej współpracować z sojusznikami, ale tych mamy coraz mniej. Kaczyński skonfliktował nas nawet z Amerykanami!

“Destabilizacja Afganistanu może skutkować kryzysem migracyjnym czy wzrostem ryzyka zamachów. Także w Polsce. Powinniśmy dbać o przygotowanie służb i ochronę granic. Także przy współpracy z sojusznikami. A sojuszników przez działania PiS jest coraz mniej” – mówił Dariusz Kurzawa w programie telewizyjnym.

Reklamy

Poseł PSL słusznie zauważył, że Polska musi wrócić na drogę budowy porozumień i sojuszy, z której zeszła gdy Jarosław Kaczyński rozpoczął konflikty ze wszystkimi naokoło. Rząd PiS jest skonfliktowany z Unią Europejską, Czechami, Izraelem, Niemcami a nawet Stanami Zjednoczonymi. Tymczasem dzisiaj sojuszników potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek!

Poprzedni artykułKosiniak-Kamysz ostrzega: “Trzymajcie się za portfele, bo rząd sięga po oszczędności. Wasze oszczędności!”
Następny artykułNiewiarygodne badania CBOS. Ktoś nie chce psuć humoru Kaczyńskiemu?