Wstydliwa przeszłość zausznika Kaczyńskiego. Kim jest Staszek Janecki?

„Staszek Janecki, Przyjaciel Radziecki”.

Dziennikarz TVP Stanisław Janecki twierdzi, że jest doktorem fizyki. Tym twierdzeniom przeczy Uniwersytet Adama Mickiewicza, którego Janecki jest absolwentem. Rzekoma praca doktorska Janeckiego nie istnieje. Istnieje jedynie jego praca magisterska. Nie jest jednak związana z fizyką.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Janecki w rzeczywistości jest tylko magistrem historii sztuki. – Studiował na historii sztuki w latach 1974/75 – 1978/79 oraz na studiach doktoranckich w latach 1979-1980. (…) Przedstawił pracę magisterską „Matejko. Historia i styl.” Promotorem pracy był doc. dr hab. Konstanty Kalinowski, recenzentem doc. dr hab. Alicja Kamzowa. Egzamin magisterski odbył się 7.07.1979 roku. Przewodniczącym komisji egzaminacyjnej był doc. dr hab. K. Siuchniński. Ponadto na podstawie akt można potwierdzić odbywanie (…) studiów doktoranckich z zakresu Historii i Teorii Kultury w roku akademickim 1979/80 (ostatnia data w dokumentacji – 12.11.1980). Brak potwierdzenia ukończenia tych studiów – wyjaśnia Uniwersytet Adama Mickiewicza.

Co ciekawsze – Janecki przekonywał swoich widzów i czytelników, że w PRL nigdy nie działał w komunistycznych organizacjach. Tymczasem z akt odnalezionych przez Instytut Pamięci Narodowej Janecki sam przyznawał się do działaniu w komunistycznej młodzieżówce – Socjalistycznym Związku Studentów Polskich.

Źródło: NaTemat / IPN / Twitter