Mateusz Morawiecki dwoi się i troi by dobrze wypaść przed Kaczyńskim. Ładne zdjęcia, rzekome przyjazne gesty z Angelą Merkel i Emmanuelem Macronem, mnóstwo uśmiechu – po prostu polityczne złoto. Ale to tylko wstęp do porażki.

Europa ma już dość kłamców z PiS i doskonale poznała się na Morawieckim. Europa chce, żeby PiS przestał niszczyć niezależność sądów i wyprowadzać Polskę z Unii. Dzisiaj premierzy państw europejskich znowu usłyszą kłamstwa.

Reklamy

Morawiecki podejmuje ostatnią desperacką próbę ucieczki od wyrzucenia z rządu. Nie uda mu się, bo Europa już go nie chce. Poznała się na banksterze, który ukrywa swój majątek. Poznała się na człowieku, który wyzywał prezydenta Francji od makaronów a o Angeli Merkel pogardliwie mówił. Poznała się na agencji PR Morawieckiego, która zajmuje się rozpowszechnianiem kłamstw, mających go stawiać w lepszym świetle.

Na kłamcy poznali się też Polacy. Dlatego Morawiecki dzisiaj znowu przegra. I nie pomogą słodkie uśmiechnięte zdjęcia. Niestety przegrywa też Polska, wciągnięta przez Kaczyńskiego i jego marionetki w bezsensowny spór, na którym wszyscy przegramy.

Jednak porażka Morawieckiego ma jeden satysfakcjonujący element – ego premiera będzie bardzo głęboko cierpieć. I te katusze wewnętrzne go zniszczą wcześniej czy później.

Poprzedni artykułAfera Dworczyka: PiS chwali się, że ma propagandę lepszą od Putina!
Następny artykułPiS oferuje sztuczny patriotyzm i fałszywą religijność na pokaz