Spadła nam dziś z nieba kwestia aborcji – pisał w korespondencji do Mateusza Morawieckiego Tomasz Matynia, szef gabinetu politycznego (!) premiera. To najlepiej pokazuje jak obóz władzy traktuje kobiety: instrumentalnie, jako okazję do uprawiania polityki, zyskiwania procentów w sondażach. Prawdziwe dramaty, takie jak śmierć w wyniku braku prawa do aborcji, nikogo z tych cynicznych i zakłamanych ludzi nie obchodzą.

W swoim e-mailu Matynia cynicznie wylicza kto i jak zyska na kwestii aborcji. Pisze o elektoracie Platformy Obywatelskiej i Hołowni, o tendencjach wśród elektoratu. Zimno, bez emocji, nie ma tu żadnego miejsca na zastanowienie się nad problemem, jest tylko kalkulacja polityczna.

Reklamy

Tylko ten e-mail powinien być powodem do dymisji Morawieckiego i całego rządu oraz rozpisania nowych wyborów. Widzimy najbardziej obrzydliwe oblicze tych ludzi jak się da. Analizując tok myślenia tych ludzi można dojść do wniosku, że tak zwany wyrok TK Przyłębskiej był tylko po to, aby “zepchnąć” PO i Hołownię w lewą strony politycznej w narracji… A los kobiet? Nikogo nie obchodzi.

Poprzedni artykułA to dobre! Mazurek broni zachowania Terleckiego!
Następny artykułKaczyńskiego czeka wielkie lanie? Tusk chce z nim bezpośrednio rywalizować