Kaczyński i Putin przegrają wojnę o Paryż? Le Pen oskarżona o defraudację 137 tys. euro ze środków publicznych

Burza na finiszu kampanii.

Francuski portal Mediapart ujawnił, że Marine Le Pen, Jean-Marie Le Pen, Louis Aliot oraz Bruno Gollnisch w przeszłości mieli wspólnie zdefraudować blisko 620 tys. euro ze środków publicznych. Chodzi o nieprawidłowości z czasów, gdy kontrkandydatka Emmanuela Macrona, jej ojciec, były partner oraz ich przyjaciel zasiadali w Parlamencie Europejskim i mieli niewłaściwie wykorzystywać przysługujące im z tego tytułu fundusze.

Reklamy

Sama Marine Le Pen w latach 2004-2017 miała zdefraudować około 137 tys. euro. Francuscy dziennikarze śledczy wiedze na ten temat pozyskali, gdy dotarli do dokumentacji, którą na początku marca tego roku Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych przekazał francuskiemu resortowi sprawiedliwości.

To już kolejna afera z udziałem Le Pen. Przypomnijmy, że już w 2014 roku, na ówczesną kampanię wyborczą francuska populistka zadłużyła się w jednym z moskiewskich banków.

Pożyczkę wzięła także na tegoroczne wybory prezydenckie. Kredyt w wysokości 10 mln euro otrzymała na Węgrzech, gdzie wiele instytucji finansowych jest ściśle powiązanych z Kremlem.