Skandaliczna reklama Orlenu w Polsacie. Studio do złudzenia przypominające to dziennikarskie

Przed samymi Wydarzeniami w Polsacie została wyemitowana reklama Orlenu. I może ne byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że aktorzy siedzą w studiu łudząco podobnym do tego z Wydarzeń. Aktor “dziennikarz” pyta się aktora “eksperta”, czy to prawda, że ceny paliwa to wina wojny na Ukrainie. Na to ten drugi odpowiada, że oczywiście, że tak.

Pieniądze to nie wszystko, panie Obajtek. Jest też coś takiego jak uczciwość wobec widzów, wobec Polaków. Wysokie ceny paliw być może mają w sobie składową, związaną z wojną, ale nie jest to jedyny ani najważniejszy powód takich stawek. Są inne przyczyny i wie pan o tym doskonale.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Reklama ma też kontekst polityczny i to potrójny: z jednej strony to wspieranie PiS i środowiska, które Obajtka delegowało do Orlenu, z drugiej zaś to wspieranie mediów wspierających PiS a jednocześnie marnowanie pieniędzy, które mogłyby obniżyć cenę tegoż paliwa.

Potrójny nokaut, panie Obajtek.