PiS blokuje wejście do Polski konkurencji dla Intercity? Nie będzie klasy biznes w pociągach

Czeskie linie RegioJet, oferujące między innymi wagony klasy biznes (zdjęcie powyżej) nie dostały zgody na wejście do Polski na najbardziej opłacalne trasy, na których gigantyczne pieniądze zarabia Intecity. Według naszych informatorów decyzja ma podłoże polityczne.

Zgodę na wejście zagranicznych podmiotów na polskie tory wydaje formalnie Urząd Transportu Kolejowego, jednak jest to instytucja całkowicie podporządkowana politykom PiS. Wejście Regionu Jet jest poważnym zagrożeniem dla PKP Intercity i wymusiłoby obniżenie cen na trasach Gdańsk – Kraków, poza tym Regio Jet oferuje wyższy standard usług, w tym wagony klasy biznes, których brakuje polskiej spółce.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według naszych informacji wejście Regio Jet zostało zablokowane na poziomie politycznym. Przepustowość torów, która była pretekstem dla odrzucenia czeskiego wniosku, jest bardziej niż wystarczająca.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal Rynek Kolejowy.