Kosiniak-Kamysz mówi jak jest: PiS przegra wybory samorządowe

Ludowcy uważają, że przesunięcie wyborów samorządowych to zły pomysł, bo odbiera ludziom możliwość decydowania o swoich sprawach. Odebranie Polakom prawa do głosowania jest skandalem.

Przesuwając wybory samorządowe, rządzący ustawiają reguły gry pod siebie. Wiedzą, że przegrają wybory samorządowe i nie chcą z łatką przegranych podchodzić do wyborów parlamentarnych. Mieli do wyboru porażkę, lub kantowanie. Wybrali kantowanie, a i tak przegrają – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Polakom odbiera się prawo głosu w swoich najważniejszych sprawach – mówią ludowcy. Nie może być tak, że ludzie są pozbawiani prawa do decydowania o tym, kto i jak długo będzie sprawował władzę w ich miejscowościach. Wybory samorządowe są miejscem, gdzie zapadają kluczowe decyzje blisko ludzi.

PSL żąda wyborów w konstytucyjnym terminie i zaprzestania łamania prawa przez PiS.