Waldemar Pawlak: każdy miesiąc wzrostów cen dobija Polaków. Gdzie ten węgiel za 996 zł?

Każdy miesiąc ze wzrostem cen to fatalna wiadomość dla wszystkich Polaków. Te ceny już nie wrócą do stanu sprzed kilku miesięcy, ta drożyzna zostanie z nami niestety na dłużej. Kolejny problem to wzrastający koszt obsługi zadłużenia – powiedział Waldemar Pawlak z PSL.

Jeszcze kilkanaście tygodni temu rządzący przyjęli ustawę o cenie węgla za 966 zł za tonę. Później mówili o 1500 zł za tonę, a na składach węgiel jest po ponad 3 tys. zł. PiS nie radzi sobie z tym kryzysem i pogłębia chaos – dodał Pawlak.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Potrzebna jest sprawna komunikacja i spójne działanie antyinflacyjne zarówno rządu, jak i banku centralnego. Dziś dużym problemem jest sprzeczna polityka NBP i partii rządzącej, przez co inflacja dalej rośnie – podsumował.

Ludowcy przypominają też, że mają pomysł na tani prąd i tanie ciepło dla Polaków – przedstawili go już w 2018 roku. Wtedy PiS twierdził, że nie trzeba takich rozwiązań w naszym kraju. Jak widać Kaczyński zawsze się myli.