Obajtek w ogniu krytyki: ceny paliwa wyższe o 60%!

Portfele z miesiąca na miesiąc są coraz chudsze a Orlen zawyża marże, grabiąc Polaków z ich pieniędzy, przy cenach netto paliwa o 60% wyższych niż w dniu najazdu Putina na Ukrainę – napisał jeden z internautów. Takich komentarzy są setki, jeśli nie tysiące. Ludzie mają po prostu dość wysokich cen paliwa.

W sieci krąży też grafika, która dobitnie pokazuje jak bardzo podrożało paliwo. Wysokie ceny benzyny są utrzymywane pomimo, że koszt baryłki ropy spadł już do poziomu sprzed inwazji Rosji na Ukrainę. Wysokie ceny obciążają Jarosława Kaczyńskiego oraz Daniela Obajtka.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Orlen stał się przedmiotem powszechnej (uzasadnionej) krytyki w sieci. Wysokie ceny paliw dobijają rzeczywiście budżety Polaków i jest to duży problem dla całego społeczeństwa. Ceny napędzają też inflację.

Wiele osób podejrzewa, że PiS celowo utrzymuje wysokie koszty na stacjach.