Zakładnicy Rosji.

Gen. Piotr Pytel udzielił wywiadu tygodnikowi „Newsweek” na temat Marka Falenty i taśm, którymi PiS zdobyło władzę w Polsce. Zdaniem generała tajemniczy biznesmen stał się bronią Rosjan, a boi się go nawet PiS.

Reklamy

– Falenta pozostaje dla Rosjan, a precyzyjniej dla rosyjskich służb specjalnych, osobą perspektywiczną, zachowującą potencjał destabilizacji sytuacji politycznej w Polsce i osoby zdolnej do kompromitującego oddziaływania na aktorów polskiej sceny politycznej. Stał się dla nich groźną i efektywną bronią. Pamiętamy te wszystkie pomówienia wobec Tuska, ale nie tylko to. Nawet PiS boi się Falenty. Może on przecież ujawnić kolejne, spójne informacje na temat PiS, wskazujące na współdziałanie polityków tej partii, z podmiotami rosyjskimi w przygotowaniu afery taśmowej. Raz już przecież to zrobił, a przecież w listach, które napisał kilka lat temu m.in. do prezesa PiS i do prezydenta, jedynie zasygnalizował, że wie znacznie więcej – wskazał były szef kontrwywiadu wojskowego.

Oficer wskazał, że dziś tak naprawdę nie wie nawet jaki jest stan posiadania milionera. Czy jest jeszcze bogaczem, a może już bankrutem. I jakie materiały pozostają w dyspozycji Rosjan.

Źródło: Newsweek

Poprzedni artykuł„Ludzie nie będą płacić 15 złotych za chleb”. Dyrektor Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców uderza w PiS
Następny artykułAle piękna katastrofa! System PiS się wali na naszych oczach