Święty Jan Paweł II ostrzegał: nie oglądaj TVPiS, to grzech śmiertelny!

Jan Paweł II ostrzegał przed propagandą, taką jak rozsiewa TVPiS. Mówił, że głoszenie nieprawdy jest jednym ze sposobów niszczenia przeciwników, a więc tych ludzi, którzy nie podzielają tego samego stanowiska. Poprzez zręczną i ciągłą propagandę przedstawia się takich ludzi jako rzekomych napastników czy też „wrogów” całej społeczności.

Konformistyczna postawa wielu członków społeczności, którzy godzą się na obecność kłamstwa w życiu publicznym, niszczy Polskę. Jan Paweł II zwracał uwagę na wiele istotnych aspektów kłamstwa w orędziu „Prawda siłą pokoju”. Podkreślał, że wszelka przemoc społeczna ma swoje korzenie w kłamstwie i nie jest w stanie się bez niego obyć, co więcej – ta przemoc sama w sobie jest kłamstwem, bo zaprzecza prawdzie ludzkiego bytu.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Jednym z istotnych przejawów zakłamania życia społecznego jest tworzenie klimatu niepewności. Temu celowi służą pewne przejawy wzgardy prawdą, jak choćby: podyktowane oportunizmem oburzenia, przewrotne budzenie podejrzeń, systematyczne dyskredytowanie samych przeciwników, jak i ich zamiarów oraz czynów, posługiwanie się szantażem i zastraszaniem – papież zdaje się tymi słowami nas ostrzegać “Nie oglądaj TVPiS, to grzech śmiertelny”.

Papież odnosił się w swoich wystąpieniach i encyklikach do reżimowej propagandy, dokładnie takiej jaką uprawia pisowska telewizja.