Kurski podgrzewa atmosferę. Już wie dlaczego PiS przegrał

Jacek Kurski
Jacek Kurski

Najwyraźniej o powrocie do polityki zamarzył Jacek Kurski. Były szef TVP przedstawił Jarosławowi Kaczyńskiemu raport, wyjaśniający dlaczego PiS przegrał wybory.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


I jeśli ktoś myśli, że Kurski przekonuje że klęska wynikała po prostu z fatalnej polityki PiS, odrzucenia przez Polaków dyktatorskich ambicji Kaczyńskiego i wreszcie fatalnej kampanii wyborczej – to się bardzo myli. Kurski uważa że wybory przegrano, bo TVP była zbyt „miękka”.

– O wszystkim zadecydowało kilka procent. Władza PiS została przegrana raptem o 5-5,5 proc. Gdyby PiS dostało 40,5-41 proc. głosów, a Trzecia Droga odpowiednio mniej, czyli 10,5-11 proc. Zjednoczona Prawica utrzymałaby władzę. Zasadnicze pytanie, jakie sobie tutaj jako ludzie TVP stawiamy, brzmi: czy przy tych zasobach i zasięgach TVP, tej polityce rządu, takich, a nie innych decyzjach sztabu, mogło być inaczej? Odpowiadamy: tak, nawet w tych niełatwych warunkach TVP mogła (…) dostarczyć profesjonalny przekaz, którego skutkiem byłby wynik o 5-7 proc. wyższy dla obozu patriotycznego – głosi Jacek Kurski.

Więc, tak naprawdę winni są ci wszyscy, którzy doprowadzili do usunięcia Jacka Kurskiego z wygodnego fotela prezesa TVP. Prawda, jakie to proste?