Wirtualny PiS.
Do zespołu Wirtualnej Polski dołączają byli dziennikarze „Gazety Prawnej” Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak. To właśnie oni stali za publikacją „Trzeba jeść mniej mięsa i pozbyć się aut. Klimatyczne zaciskanie pasa w stolicy”, którą PiS wykorzystało do afery „Trzaskowski każe jeść robaki”.
Absurdalna publikacja dot. raportu sprzed wielu lat została odpalona w trakcie prekampanii wyborczej. Jak podaje portal Wirtualne Media, z danych PSMM Monitoring & More narracja o „robakach Trzaskowskiego” zdominowała w mediach połowę lutego i marca 2023 roku.
– Z udostępnionych nam przez firmę danych wynika, że w badanych okresie na temat raportu C40 Cities i „robaków Trzaskowskiego” ukazały się w mediach tradycyjnych 2543 publikacje. Pik popularności temat zaliczył 20 lutego, kiedy szeroko komentowane było oświadczenie rzecznika rządu o C40 Cities – wskazuje portal.
pan od robaków idzie do WP? No to teraz ich też musze zacząć bojkotować? matko jedyna, za chwile nie będę mial co czytać🙆♀️🤦♂️
— Piotr Leski (@LeskiPiotr) April 4, 2024