Jeden z ministrów rządu PiS to etatowy oficer Agencji Wywiadu?

W sieci pojawiły się przecieki na temat jednego z ministrów rządu PiS. Ma być etatowym oficerem Agencji Wywiadu. Nie wiadomo na ile te pogłoski są prawdziwe, ale samo pojawienie się tego typu informacji jak najgorzej świadczy o agencji.

Służby specjalne w normalnym kraju działają po cichu i zajmują się ochroną państwa przed zagrożeniami zewnętrznymi (w przypadku wywiadu) oraz wewnętrznego. W pisowskiej Polsce mamy do czynienia z pomieszaniem z poplątaniem. Agencja Wywiadu która lokuje swojego oficera na stanowisku ministra najwyraźniej nie ma nad sobą właściwego nadzoru, bo jeśli na szczytach władzy znajdują się funkcjonariusze podlegli szefostwu służby, od których w całości zależą, to z naszymi służbami jest bardzo źle.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Służby specjalne wymagają pilnej reformy a być może odbudowania ich od początku z udziałem doświadczonych a wyrzuconych przez PiS oficerów. Także tych, którym odebrano emerytury. Wywiad i kontrwywiad muszą zostać przywrócone do pełnej sprawności, z dobrym finansowaniem i zarobkami – przy czym z daleka od ciekawskich oczu.

Potrzebujemy sprawnego wywiadu a nie nieudaczników jako ministrów.